Randevu ve Bilgi

PSİKOTERAPİ KURALLARI

  1. Seanslar “50 dakika” dır, seanslarımıza vaktinde gelmeniz gerekir, geç kaldığınızda sizin zamanınızdan gider ve geç geldiğiniz seans için de sizden tam seans ücreti talep edilir.
  2.  Seans iptallerini en geç bir gün önceden yapmanız gerekir, aynı gün seansınız iptal ettiğinizde ve psikoterapist o seansa başka bir danışan alamadığında o seansın ücretini ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca “kaçırdığınız seansın ücretini· de ödemek zorundasınız”. Çünkü seans için belirlenen gün ve saat, sizin için sabitlenmiş olup, o gün ve saatlerde psikoterapist başka bir danışana randevu vermez.
  3.  Psikoterapi ücretleri psikoterapist tarafından belirlenir ve gerektiğinde piyasa koşullarına göre revize edilir, psikoterapi almaya başladığınızda psikoterapi seans ücretini ödemeyi taahhüt etmiş olursunuz, psikoterapi ödemelerini her seansın çıkışında “nakit” olarak ödersiniz. “Online psikoterapi” alıyorsanız “seans öncesinde” ücretinizi “banka yoluyla” ödemeniz gerekir.
  4.  Psikoterapide anlatacağınız şeylerde özgür olun, ne anlatırsanız anlatın psikoterapistin size saygısı azalmaz, seansta kendinize, psikoterapiste veya ofise zarar vermemek kaydıyla özgürce düşüncelerinizi ve duygularınızı ifade edebilirsiniz.
  5.  Psikoterapi görüşmelerinin sıklığına ve süresine psikoterapist karar verir ve siz de onaylarsanız psikoterapi süreci başlar, bu süreçte psikoterapi randevularını takip etmek sizin görevinizdir.
  6.  Psikoterapiye başlamadan önce yazılı veya sözlü onam vermeniz gerekir, psikoterapiye başlama kararı gibi psikoterapiyi bitirme kararına da psikoterapist ile birlikte verirsiniz.
  7.  Psikoterapi seanslarında cep telefonları kapatılır, ses ve görüntü kayıt alınması kesinlikle yasaktır.
  8.  Psikoterapi süresince psikoterapist, sizin bilginiz ve izniniz olmadan, ailenizle ya da arkadaşlarınızla görüşmez ve bu kişilerden gelen görüşme taleplerini de karşılamaz. Ancak kendinize veya bir başkasına zarar vermeyi planladığınızda psikoterapist ailenizle ya da arkadaşlarınızla görüşebilir.
  9.  Psikoterapist boşanma davalarında şahitlik yapmaz, bu nedenle psikoterapiye başladığınızda psikoterapisti şahit olarak göstermemeyi baştan kabul etmiş olursunuz.
  10. Psikoterapist sizden hediye kabul etmez, sosyal ortamlarda ve sosyal ilişkiler içinde sizinle birlikte yer almaz, hatta dış ortamlarda sizinle karşılaştığında etik kurallar nedeniyle selamlaşmadan ve konuşmadan uzak kalma hakkına sahiptir.

Simge Şimşirli / Danışmanlık Kabul Bilgi Formu

Psikoterapi ve danışmanlık seansları her hafta aynı yer, gün ve saatte, haftada bir ya da daha fazla seans olmak üzere yapılmaktadır. Her seans süresi 50 dakika olarak belirlenmiştir. Bütün seanslar belirlenen zamanlarda başlayıp sonlanmaktadır. Seanlara geç kalındığı durumlarda seansın uzatılması ya da kaybedilen zamanın telafisi mümkün olmayacaktır.

 İPTAL KURALLARI VE TATİLLER

Seanslara düzenli bir şekilde katılmak, devamlılık sağlamak terapi süreci açısından çok önemlidir. Bunu zorlaştıran sorunlar elbette ki çıkabilir, fakat önemli olan bu sorunların terapist ile konuşulmasıdır. Eğer seansın iptal edilmesi mecburi ise, danışanlarımız seanstan en az 24 saat önce bize haber vermelidir. Iptal ve değişiklikler için bize +90 (545) 130 09 96 telefon numarasından veya info@simgesimsirli.com adresinden e-posta ile ulaşabilirsiniz. Eğer seansı aynı hafta içinde başka bir güne ertelemezseniz, gelmediğiniz seanslar yapılmış sayılacak ve o seansın ücreti alınacaktır (seansın başka bir güne alınması terapistin müsaitliğine bağlıdır). Terapistin müsait olmadığı durumlarda yapılmayan seansın ücreti alınacaktır. Eğer iki hafta üst üste bizimle iletişime geçmeden seanslara gelmezseniz, terapiyi bıraktığınızı varsayarak yerinizi bekleme listesindeki başka bir danışana vereceğimizi belirtmek isteriz. Tatile gitme durumunda en az bir hafta önce terapistinizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu durumlarda gelemediğiniz seansların ücretleri sizden alınmayacaktır. Terapistinizin tatilde olduğu durumlarda ve terapistten kaynaklanan seans iptallerinde de seans ücreti alınmayacaktır.

 GİZLİLİK

 Terapistinizle aranızda konuşulanlar kesinlikle gizli tutulacaktır. Bu gizliliği ihlal etmeyi gerektiren özel (size ya da bir başkasına zarar gelme olasılığı olan durumlar) ya da yasal durumlar olabilir, fakat yine de mümkün olduğunca size bilgilendirilme yapılmadan gizlilik ihlal edilmeyecektir. Terapistin çalışması zaman zaman supervizyon toplantılarında konuşulabilir, fakat bu durumlarda kişisel bilgileriniz gizli tutulacaktır.

ALKOL VE MADDE KULLANIMI

Seanslara alkol veya başka maddelerin etkisi altındayken gelinmemelidir. Bu maddelerin etkisi altındayken terapiden fayda görmek mümkün değildir. Eğer alkol ve madde kullanımı ile ilgili bir sorununuz varsa lütfen terapistinizle konuşunuz.

Whatsapp Aç
Randevu ve Bilgi
Merhaba 👋
Daha fazla bilgi ve randevu için Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.